Profesyonel Seslendirme gerektiren Acil Anons,Simultane Çeviri, Kongre gibi yerlerde bar ve eğlence mekanlarında bizi etkileyebilmesi ve gelişmiş efektleri duyabilmemiz için belli bir niteliklere sahip ses sistemlerine ihtiyaç duyarız.


Zayıf Akım Sistemleri geçmiş yıllarda çoğunlukla seslendirme alanını kapsarken, gelişen teknolojilerle birlikte kamera ve güvenlik sistemleri, yangın algılama sistemleri, merkezi uydu sistemleri gibi ek teknolojileri de kapsar olmuştur. Data sistemleri bu alanda en önemli bölümü almıştır. Bina içi veri alışverişi ve internetin gelişmesinden sonra vazgeçilmez alanlardan biri olan data sistemi, Telefon santral sistemlerininde ip destek vermesinden sonra çoğu sistemin üzerinden çalışmasını destekler olmuştur.

Hastane çağrı sistemleri ve Mavi kod teknolojilerinde Türkiye’de üretiminin desteklenmesinden sonra ithal ürün kalitesinde ürünler geliştirilmiştir. Yurtdışı ve Yurtiçi hizmet ağımız ile seslendirme sistemlerinin üretimini yaparak başladığımız bu yola komple Zayıf Akım Sistemlerinin temin edilmesi ve anahtar teslim olarak verilmesi konusunda sorunsuz hizmet sunuyoruz

Ortalama bir insan kulağı 20 Hz – 20 KHz arasında ki frekansları duyabilir. Hi-Fi standartlarında geliştirilen ses sistemleri bu aralıktaki ses sinyallerini üretemezlerse Hi-Fi sertifikası alamazlar. Ses sistemi alırken dikkat etmeniz gerek detayların en başında Hi-Fi uyumluluğu gelmektedir.Hoparlörlerin konumunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, hoparlörlerin kulak seviyesine yakın yükseklikte olmasıdır. Hoparlörlerde oluşan ses belli bir açıyla yatay pozisyonda genişlediği için, sesin yankı veya gürültü oluşmadan kulağımıza gelmesinde faydalı olacaktır.

Her şeyden önce ses sistemi satın alınırken geleceğe dönük ve kaliteli sistemleri tercih etmek faydalı olmaktadır. İş görsün diye alınan sistemler kısa ömürlü olduklarından kaliteli üretimler her ne kadar daha yüksek maliyetlere sebepte olsa uzun vade de hem kaliteli ses sunmakta hemde uzun yıllar kullanılabilmektedir.Ses sistemlerinin kalitesini gösteren en önemli unsurlardan biri de kuşkusuz ki sistemin çalışma frekans aralığıdır. Kaliteli bir ses sisteminin 20 Hz – 20 KHz arasındaki sesleri rahatlıkla verebilmesi gerekiyor. Düşük frekansların bas sesleri, yüksek frekanslar ise tiz sesleri oluşturmaktadır. Dolayısıyla da uygun aralıkta çalışmayan bir sistem ya bas ya da tiz seslerin yeterince duyulmasını engelleyebilmektedir.